Czego można się spodziewać po leczeniu chirurgicznym bariatrycznym

dzielenie się troskliwością!

Udział

Ćwierkać

Udział

Każda operacja, niewielka lub specjalizacja, może być traumatycznym doświadczeniem zarówno emocjonalnym, jak i fizycznym. Uważa się, że bariatryczne leczenie chirurgiczne będzie poważną operacją. Według amerykańskiego Towarzystwa Metabolicznego i Baryjatowego Leczenia chirurgicznego (ASMB), pacjenci, którzy jesienią w przestrzeganiu klasyfikacji, są kandydatami do chirurgii bariatrycznej:

Osoby, które mają wskaźnik masy ciała (BMI) wyższy lub równy 40 lub mają ponad 100 funtów nadwagi

Osoby z BMI wyższe niż 35 lub równe 35, a także mają co najmniej jedną chorobę związaną z otyłością, taką jak bezdech senny, cukrzyca typu II, nadciśnienie, choroba wątroby nie z powodu alkoholizmu, dolegliwości żołądkowo-jelitowego, a także choroby serca

Ludzie, którzy bezskutecznie próbowali schudnąć przez długi czas

Powrót do zdrowia po poważnym leczeniu chirurgicznym może być niezwykle nieprzyjemny, a także zająć dużo czasu. Jednak patrzenie na pozytywne wyniki, a także zrozumienie, czego się spodziewać, pomoże przygotować Cię na drogę do powrotu do zdrowia.

Po przejściu operacji odchudzania twoje ciało będzie obsługiwać jedzenie w inny sposób niż przed operacją. Trudniej będzie przyjmować określone składniki odżywcze, takie jak witamina D, folian, żelazo, wapń i witamina B12. Od tego czasu lekarze często przepisują suplementy witaminowe. Klinicznie udowodniono, że witaminy leczenia chirurgiczne bariatryczne zmniejszają niedobory pooperacyjne u pacjentów bariatrycznych, a także pomagają zapobiegać niekorzystnym stanom zdrowia i wellness, które mogą nastąpić po operacji.

Jakieś skutki uboczne?

Według WebMD tylko około 5% będzie miało poważne komplikacje, podczas gdy około 10% może doświadczyć drobnych powikłań po operacji. Możliwe uderzenia boczne to:

Infekcje ran

Kamienie żółciowe

Zaparcie

Zespół zrzutu (osłabienie, wymioty, a także nudności po spożyciu dużej ilości cukru)

Powiązane być zwolennikiem zdrowia i dobrego samopoczucia w 2020 roku, obserwując te kluczowe oznaki niezrównoważonego układu odpornościowego

Ile na wadze stracisz?

Ta obawa jest najprawdopodobniej, na którą większość pacjentów chciałaby odpowiedzieć. W końcu jest to funkcja procedury. Niestety nie ma jednej odpowiedzi dla wszystkich pacjentów. Zależy to od wielu czynników, takich jak nadwaga Twoim najlepszym programem działania będzie porozmawiać z lekarzem o twoich szczególnych okolicznościach, aby Twoje oczekiwania były realistyczne.

A co z bólem?

Twój pierwszy dzień po operacji najprawdopodobniej nie będzie wyjątkowo nieprzyjemny, ponieważ nadal będziesz otrzymywać leki przeciwbólowe. Wszyscy reagują w inny sposób na ból z różnym poziomem tolerancji, więc pamiętaj, aby wchodzić w interakcje z lekarzem lub pielęgniarką, a także pozwól im dokładnie zrozumieć, jak się czujesz. Po wyeliminowaniu IV, a także wysyłania domu ze szpitala, lekarz przepisuje leki przeciwbólowe, jeśli będziesz wymagać od nich, aby poczuć się bardziej komfortowo. Twój ból powinien ustępować z każdym dniem, a także zniknąć około trzeciego tygodnia po operacji. Całkowite powrót do operacji potrwa około 6 tygodni, więc należy przestrzegać wskazówek dostarczonych przez lekarza w zakresie planu diety, a także aktywności, aby zapobiec jakimkolwiek komplikacjom.

Zmiana stylu życia

Jeśli nie modyfikujesz swojego stylu życia, a także jedząc nawyki po operacji bariatrycznej, będziesz się skrzywdzić, a także działać z korzyściami z operacji. Uwierz w swoim życiu jako nowego, początek zdrowszego ciebie po operacji. Twój apetyt zostanie zmniejszony, podobnie jak wielkość żołądka. Powinieneś jeść mniejsze posiłki, ponieważ nowy mniejszy brzuch nie będzie w stanie pomieścić tyle jedzenia, jak przed operacją.

Powiązane skurcze nocne – wyzwalacze, a także opcje leczenia

Ludzie przybierają na wadze z wielu różnych powodów, wielu ma słabe nawyki żywieniowe, a także nie jedzą odpowiednich pokarmów. Twój chirurg może zasugerować spotkanie z dietetykiem, który może pomóc w opracowaniu planu diety, który działa z twoim stylem życia, obejmuje zdrową żywność, a także upewnić się, że otrzymujesz wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Ogólnie rzecz biorąc, należy jeść mniej cukru, a także mniejsze porcje.

Jeśli nie ćwiczyłeś przed operacją, kiedy masz COMpletnie odzyskane, powinieneś rozpocząć rutynowy program ćwiczeń, aby zrzucić kalorie, a także rozwinąć masę mięśni. Pamiętaj, aby nie rozpocząć żadnego rodzaju programu bez kontroli z lekarzem. Chcesz się upewnić, że twoje ciało całkowicie się zagoiło przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Twoim celem po leczeniu chirurgicznym bariatrycznym jest utrzymanie wagi, a także zdrowie. Oprócz planu diety, a także ćwiczeń, istnieje kilka innych modyfikacji życia, które możesz zrobić, które mogą pomóc w osiągnięciu, a także zachować twoje cele. Wierzcie w robienie schodów zamiast windy lub schodów ruchomych, a także dokładnie, ile kalorii ta modyfikacja może pomóc spalić. Dlaczego nie gotować więcej posiłków w domu, a nie jeść poza domem? Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale będziesz mógł gotować zdrowsze, niższe dania. Ważne jest również, aby pić dużo wody codziennie między posiłkami.

Decyzja o leczeniu chirurgicznym bariatrycznym jest dużą decyzją. Upewnij się, że zmodyfikujesz swój sposób życia, a także sposób myślenia, aby poruszyć swoje życie w kierunku radzenia sobie, a także znacznie lepszego zdrowia.

Link do tego postu: Czego się spodziewać po operacji bariatrycznej
Powiązane, czy matki mogą wykorzystać strefę keto, aby pozbyć się cellulitu?

0/5

(0 recenzji)

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Udział

Ćwierkać

Udział

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Miłość lub popchnięcie: Zen Swaddle, ważony koc malejący!

Jestem znaczącym wierzącym w Swaddles, aby pomóc dzieciom więcej zasnąć. Olbrzymi! Zdaję sobie sprawę, że niektórzy z was wpadają w obóz „Moje dziecko nigdy nie lubiło Swaddle”, ale to nie

Probiotyk, taki jak Vidazorb®, może być praktyczne w zakresie wchłaniania składników odżywczych

dzielenia się! Dzielić Ćwierkać Dzielić Świetna wiadomość dla osób cierpiących na celiakię DZIEŃ Zrozumienie celiakii Dzień zajmuje lokalizację w Stanach Zjednoczonych w tym roku 13 września 2012 r. W dniu,

Going Back to work After Baby: get the Job. Ditch the Guilt!

Dzielenie się jest dbaniem o innych! Udział Ćwierkać Udział Life & beauty Weekly: Life & Love Going Back to work After Baby: get the Job. Ditch the Guilt! By Lambeth