Masaż po porodzie: Dlaczego każda mama potrzebuje go!

Po urodzeniu dziecka twoje ciało idzie z kolejką górską zmian. Cholera, kiedy spodziewasz się, podobnie jak dziecko, twoje ciało idzie z kolejką górską zmian. Podczas gdy ciąża jest piękną, magiczną, a także szaloną rzeczą, nasze ciała robią wiele niesamowitych rzeczy, które mogą być zarówno stresujące, jak i trudne dla twojego umysłu, ciała, a także duszy. Dokładnie jak możesz pomóc w zmianach poporodowych? Z masażem poporodowym, moi drodzy.

Masaż po porodzie: Dlaczego każda mama potrzebuje go!

Masaża są niesamowite tak samo, jak mogą zrobić tak wiele dla nie tylko twojego ciała, jednak dla twojego umysłu, a także ogólnego samopoczucia. Rozumie się, że masaże pomagają ludziom się zrelaksować, zmniejszyć stres, a także poluzować mięśnie, jednak masaż poporodowy może zrobić jeszcze więcej dla twojego regenerującego ciała.

Co może zrobić masaż po porodzie?

Masażki poporodowe pomagają w wielu rzeczach, choć najlepsze ze wszystkich pomagają przyspieszyć ogólny proces gojenia.

Relaks i ulga w stresie

Po wykonaniu poprawnie masaż po porodzie może spowodować zupełnie nowe poczucie relaksu, a także złagodzić kilka twoich matek. Posiadanie nowego niemowlęcia to trudna praca. Niezależnie od tego, czy jest to twoje pierwsze niemowlę, czy twoje piąte, te wiązki cię stresują, a także sprawiają, że cię napięte. Jako mama martwisz się wszystkim. Radzimy sobie z tak wieloma stresorami w naszych codziennych operacjach, a także sprawiają, że jesteśmy napięci i zestresowani.

Masaż po porodzie zapewni ci trochę czasu „ja”, którego wszyscy potrzebują. Ledwo możemy dostać 5 minut w łazience, więc godzinny masaż przez licencjonowaną masażystkę poporodową może naprawdę zrobić twoje ciało, a także coś dobrego.

Jeśli masaż ekspertów nie jest w twoim budżecie, to w porządku! Poproś partnera o masaż z olejem Dr. Teal’s Relaks & Relief Body (pachnie tak dobrze!). Niech przyciemnij światła, nałożyli jakąś kojącą muzykę, a także powiedz im, że to wszystko o tobie. Powinien być spokojny i spokojny w pokoju. Jeśli wymagają wskazówek na temat tego, co powinien obejmować świetny masaż poporodowy, sprawdź je do tej książki: Masaż MOM: Podręcznik do wyeliminowania dyskomfortów ciąży. Zapewnia wiele informacji na temat lęku poporodowego, a także metod masażu w czasie ciąży, porodu, a także poporodowej. Dlatego kup tę książkę dla swojego partnera, gdy się spodziewasz, a także poproś o regularne masaże w całej ciąży, a także po! To jest korzystne dla wygranych!

Zmniejszony obrzęk z masażu poporodowego

Masaż pomaga poluzować mięśnie, a także zwiększyć przepływ krwi. Po otrzymaniu masażu poporodowego masaż zwiększy przepływ krwi, który może pomóc w zmniejszeniu każdego rodzaju obrzęku.

Na przykład; Jeśli masz obrzęk stóp, a także w rękach, gdy masażystka masuje je, a także pracuje nad resztą ciała, te płyny w stóp, a także ręce są rozmieszczone przez resztę ciała, a zatem zmniejszając ilość płynu, który masz w określonym obszarze.

Regulacja hormonów

Nasze ciała tworzą wiele hormonów zarówno podczas ciąży: progesteron, estrogen, kortyzol, relaksin, prolaktynę, a także oksytocynę. (Jestem pewien, że jest więcej, jednak nie przytłaczajmy się tutaj.) To wiele hormonalnych modyfikacji dla każdego! Masaż po porodzie pomoże we wszystkich tych hormonach. Masażu pomagają ludziom się zrelaksować, co zmniejsza kortyzol (hormon stresowy), może zmniejszyć ból, który możesz odczuwać na podstawie hormonów relaksynowych (ten uparty hormon, który jest odpowiedzialny za ból, który odczuwasz w ligamentach), a także może pomóc w produkcji mleka przez mleko przez Stymulowanie prolaktyny (hormonu mlecznego), a także oksytocyny (hormonu porodowego).

Zwiększ produkcję mleka dzięki masażu poporodowego

Pamiętasz ten hormon prolaktyny, o której właśnie omówiliśmy? Jest odpowiedzialny za umożliwienie organizmu tworzenia mleka. Masaż po porodzie umożliwi twojemu ciału rozluźnienie, a także zwiększyć hormony prolaktyny. Masaż piersi może być czymś, co czujesz się bardziej komfortowo, robiąc sobie lub umożliwiając swojemu partnerowi. Masaż piersi może również pomóc w uzyskaniu zatkanych kanałów, a nawet zapalenia sutka.

Pomoc w znacznie lepszym snu

Masaża są relaksujące, a także pomagają prostocie, a także nasze ciała. Jeśli otrzymujesz masaż poporodowy, możesz uwierzyć, że masz wiele bólu, bólów, a także stresorów, które utrzymują cię w nocy. Zdobycie masażu może pomóc ci poczuć się bardziej zrelaksowanym, a także swobodnie.

Masaża również męczą. Kiedy masażysta zapewnia masaż poporodowy, będą one poruszać dużo płynów, jak wspomnieliśmy wcześniej, a także pomogą we wszystkich tych hormonach. To świetna sprawa do radzenia sobie z ciałem, a także naturalnie cię zużyje. Jako mama dla noworodka jesteś zmęczony. Masaż rozluźni się, a także SimpLicencja Kilka z tych bólu, które nadal masz, a także wysyłają ci przyjemny, zrelaksowany, głęboki sen.

Walcz lęk po porodzie za pomocą masażu

Niepokój poporodowy jest prawdziwy. Mam na myśli wyjątkowo prawdziwy. Może cię uderzyć jak mnóstwo cegieł lub powoli na ciebie pełzał. Po urodzeniu dziecka twoje hormony mogą znajdować się w pobliżu lokalizacji, a także prawdę, że twoje ciało może wyglądać zupełnie inaczej, nie zwiększa „dobrego odczucia”. Uzyskanie masażu poporodowego może pomóc w utrzymaniu tego nieznośnego hormonu, kortyzolu. Relaks, a także odkrycie trochę „ja” może sprawić, że ktoś poczuje się lepiej. To niesamowite dokładnie, jak tylko godzina rozpieszczania i relaksująca może zmienić nastrój. Jeśli czujesz się przygnębiony, pamiętaj o natychmiastowym zrozumieniu zdrowia i opieki zdrowotnej. Nie musisz sam z lękiem poporodowym. Będą w stanie poprowadzić Cię do odpowiedniego planu leczenia.

Pytania dotyczące masażu poporodowego:

Teraz, gdy miałeś swoje dziecko, a także spałeś (może), możesz mieć pewne obawy dotyczące masażu poporodowego. Czy są bezpieczne? Kiedy możesz zacząć otrzymywać masaże? Dokładnie, jak często możesz je zdobyć?

Jakie pozycje są bezpieczne?

Wszyscy! Teraz, gdy twój pakiet jest dostępny, możesz znów położyć się na brzuchu! Jeśli jednak twoje piersi są zapalone i obolałe, leżenie na brzuchu może nie być dla ciebie doskonałym wyborem. W takim przypadku zapytaj swojego masażystę, czy możesz położyć się na boku podczas masażu. Masażami dotyczą relaksu, więc upewnij się, że czujesz się tak wygodny, jak to możliwe.

Możesz również znów leżeć całkowicie płasko na plecach. Woohoo! Kto by uwierzył, że kładąc mieszkanie może być tak radosne? Leżąc na plecach, masażystka może masować brzuch, stopy, nogi, ręce, a także klatkę piersiową. Wszystkie te pomogą w zmniejszeniu obrzęku, poprawy uzdrowienia, a także po prostu czują się dobrze.

Kiedy możesz zacząć otrzymywać masaże poporodowe?

Możesz zacząć otrzymywać masaże poporodowe, gdy tylko się na to poczujesz, podobnie jak długo, jak uzyskasz zgodę lekarza. Masaża są terapeutyczne zarówno dla twojego ciała, jak i umysłu, a także zawsze ważne jest, aby sprawdzić z lekarzem przed rozpoczęciem nowej rutyny opieki zdrowotnej. Niektóre kobiety zaczynają tydzień, w którym mają dziecko, a inne czekają około miesiąca. Rób wszystko, co jest dla ciebie odpowiednie. Zawsze ważne jest, aby słuchać swojego ciała, jednak jeszcze ważniejsze jest jego słuchanie, jak i po ciąży, gdy ty i twoje ciało wybierasz się z tak wieloma zmianami.

Jak często?

Jest to jeszcze jeden czas, kiedy wymaga słuchania swojego ciała, a także robienia tego, co wydaje się właściwe. Zacznij powoli, aby nie nosić się karmienia niemowlęcia, a następnie biegania na wizyty. Po prostu rób to, co jest dla Ciebie odpowiednie!

Jak odkryć świetną masażystkę poporodową?

Szukając świetnego terapeuty masażu poporodowego, jest kilka rzeczy, których chcesz szukać. Poszukaj terapeuty, który jest licencjonowany, sprawdź ich wykształcenie, a także wszelkiego rodzaju inne dane uwierzytelniające. Możesz również poprosić dobrych przyjaciół o sugestie lub iść dalej, a także poprosić świetne Google. Kiedy odkryjesz taki, możesz spróbować, sprawdziłem ich oceny online. Wciąż próbujesz odkryć taki, który lubisz? Wypróbuj amtamassage.org lub abmp.com/public.

Podsumowując…

Ogólnie rzecz biorąc, masaże poporodowe są pomocne dla prawie wszystkich kobiet poporodowych. Selfcare nie jest powszechnie omawiane ani priorytetowe, jednak ważne jest, aby być silnym fizycznym i psychicznym. Poświęcenie czasu na refleksję, relaks, a także solidną wierzącą bez płaczącego niemowlęcia jest ważne w świecie poporodowym. Lęk poporodowy jest zarówno typowy, jak i bardzo rzadko omawiany. Upewnij się, że odkryjesz czas na relaks, a także odpocząć. Jeśli jesteś zestresowany, jak i bólu, twoje niemowlę go wyczuje, a także zmusić je do stresu.

Masaży poporodowe są niezwykle pomocne w pomaganiu ciału, a także w uzdrowieniu umysłu. Umożliwienie sobie, jak czuć się zrelaksowany, a także odmłodzony. Zasługujesz na to!

Możesz podobnie jak:

Wiązanie brzucha poporodowego; Zalety i wady

Jak zrobić padsicles: proste wskazówki dotyczące prostoty ból poporodowych

Lista kontrolna fundamentów noworodków; 15 rzeczy, których naprawdę potrzebujesz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Things to think about before ending up being Self Employed

Sharing is caring! Udział Ćwierkać Udział The very first step in ending up being self employed is in choosing what to do. Where do your interests lie as well as

15 Uroczy elf na pomysłach na przybycie półki!

Lepiej uważaj, lepiej nie płacz, lepiej nie zapomnij, że elf na półce nadchodzi! Jeśli twoja rodzina jest jak nasza, elf na półce jest teraz podstawą w twoim domu. Dzieci absolutnie

Słowa nie mogą wyrazić, jak się czuję o strzelaniu do szkoły w Newtown, CT

Udostępnianie jest troskliwe! Udział Ćwierkać Udział https://apis.google.com/js/plusone.jssmanny Myśli i emocje przechodzą mi przez głowę, gdy myślę o akcie Hanusa, który miał miejsce dziś rano w Newtown w Connecticut. Mam trudny